نجاری نوین با ابزارآلات نجاری اپکس

Modern-carpentry-with-Apex-woodworking-tools-min

نجاری نوین با ابزارآلات نجاری اپکس

ابزار آلات نجاری اپکس از اساسی‌ترین ابزارها در صنعت چوب و ساختمان می‌باشند. در واقع بهتر است بدانید که این مجموعه شامل ابزارهایی مانند اره‌ها، چسب‌زن‌ها، چکش‌ها و … می‌شود. البته در نظر داشته باشید که این ابزارها سبب انجام دقیق کارهای چوبی می‌شوند. همچنین از مهم‌ترین خصوصیت این ابزار نیز می‌توان به توانایی تنظیم و دقت در کار اشاره کرد. در انتخاب ابزار آلات نجاری به نوع و کیفیت آن‌ها حتما توجه داشته باشید. در حقیقت آشنایی با ابزار آلات نجاری به عنوان یک بخش مهم یادگیری و انجام این حرفه نیز بسیار مهم است.

نجاری نوین

همانطور که می‌دانید نجاری یک فن و هنرکار با چوب می‌باشد. به عبارت دیگر در هر پروژه ساختمانی، نجاران می‌باشند که نقش بسیار پررنگی در کامل کردن پروژه دارند. حرفه نجاری به عنوان یک شغل فیزیکی احتیاج به ابزار آلات نجاری مدرن مختلف دارد. در حقیقت با گسترش دنیای ابزار آلات، ابزارهای نجاری روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند و اغلب ابزارهای دستی و قدیمی جای خود را به ابزار آلات برقی و مدرن داده‌اند.

فراموش نکنید که از ابزارهای قدیمی هم می‌توان استفاده کرد، اما استفاده از ابزار آلات نجاری مدرن و جدید موجب انجام شدن کارها با سرعت و دقت بیشتری شده و در پایان محصول باکیفیتی تولید می‌شود. توجه داشته باشید که ابزار آلات نجاری اپکس بهترین کیفیت را دارند.

ابزار آلات نجاری اپکس

در متن زیر به برخی ابزار آلات نجاری نوین می‌پردازیم:
• اره فارسی بر
• اره گردبر
• اره میزی
• دریل پیچ گوشتی
• اره عمود بر
• اره افقی بر
• میخکوب
• منگنه کوب
• دریل ستونی
• چکش
• سنباده
• اره مویی
• کمپرسور هوا
• اورفرز نجاری
• دستگاه خراطی
• گندگی
• سوهان
• رنده
• دستگاه سی ان سی
• انبر
• میز کار
• مکنده گرد و خاک
• بادپاش و شیلنگ
• متر، گونیا و کولیس
• و …

اره فارسی بر:

این نوع اره از ابزار آلات نجاری برقی می‌باشد که بهترین گزینه برای برش الوارها و قطعات چوبی در زاویه‌های مختلف است. در واقع این ابزار در صنایع چوب کاربردهای زیادی دارد. با به‌کارگیری از این وسیله می‌توانید سرعت و دقت برش چوب را افزایش دهید. بهتر است بدانید که اره فارسی بر ساده، اره فارسی بر کشویی و اره فارسی بر دستی سه نوع مختلف این ابزار می‌باشند که در زاویه برش با یکدیگر فرق می‌‌کنند.

اره گردبر:

لازم است بدانید که از این نوع اره می‌توان به سادگی برش متقاطع ایجاد نمود. از این اره می‌توانید برای ایجاد هر نوع برشی روی چوب استفاده کرد. به عنوان مثال برش‌های عرضی و برش‌های مورب. همچنین اره‌های گردبر با توجه به منبع تغذیه‌شان در دسته متفاوت مانند اره گردبر برقی، شارژی و بادی تقسیم‌بندی می‌شوند.

اره میزی:

این اره دارای یک اره دوار و ثابت شده بر روی یک محور بوده و به وسیله موتور شروع به کار می‌کند. همچنین توجه داشته باشید که با تغییر تیغه می‌توانید عمق برش را تنظیم کنید و البته با تغییر زاویه تیغه هم می‌توانید مشخص کنید تا قطعه کار در چه زایه‌ای بریده شود.

دریل پیچ گوشتی:

دریل پیچ گوشتی نیز از ابزارهای مهم و ضروری در کارگاه نجاری می‌باشد که در واقع از آن جهت سوراخ کاری و پیچ کاری قطعه کار نیز استفاده می‌شود. همچنین این دریل نیز قابلیت باز کردن یپچ‌ها را دارد. نکته دیگر این است که این دریل‌ها پیچ گوشتی نیز در دو نوع برقی و شارژی موجود می‌باشند.

کمپرسور هوا:

کمپرسور هوا یکی از ابزارهای بادی نجاری می‌باشد که وظیفه‌اش تامین فشار هوا برای ابزارهای بادی است. بهتر است بدانید که در حال حاضر کمپرسورهای هوا با ظرفیت‌های مختلفی مانند 50 الی 1000 لیتر تولید می‌شوند.

منگنه کوب:

همانطور که می‌دانید برای وصل کردن و محکم نمودن دو قطعه چوبی به یکدیگر بدون استفاده از چسب از منگنه کوب نیز استفاده می‌شود. در حقیقت این ابزار در ساخت مبلمان، دکوراسیون و رویه کوبی، همچنین نصب کفپوش و … کاربرد دارد. توجه داشته باشید که منگنه کوب در سه نوع برقی یا شارژی، دستی و بادی نیز وجود دارند که انواع بادی منگنه کوب در نجاری پرکاربردتر است.

میخکوب:

میخکوب مانند چکش عمل می‌کند، اما سرعت بیشتری نسبت به آن دارد. شما می‌توانید به راحتی و بدون صرف انرژی و وقت، قطعات چوبی را به یکدیگر میخ بزنید. همچنین میخکوب‌ها در انواع مختلفی اعم ‌از برقی، شارژی و بادی موجود می‌باشند.

دریل ستونی:

در حقیقت دریل ستونی از ابزارهای زمینی یا رومیزی می‌باشد که برای ایجاد سوراخ‌های دقیق و همچنین با عمق مشخص در چوب طراحی و تولید شده است.

اورفرز نجاری:

این ابزار از مهم‌ترین و همه کاره‌ترین ابزارهای چوبی می‌باشد که می‌توانید برای پروژه خود استفاده کنید. در واقع استفاده از این ابزار در کارگاه‌های چوب برای برش لبه‌ها، ساخت اتصالات، ایحاد شیار، زه‌وار، ایجاد سوراخ و برش و ایجاد اتصال‌های چوبی و الگوهای برش بسیار مهم و ضروری است.

پولیشر در نجاری:

همانطور که می‌دانید پولیش کردن و سنباده زنی و همچنین پرداخت نهایی چوب از مهم‌ترین کارها در طول ساخت سازه‌های جوبی است. البته با به‌کارگیری از پولیشر و صفحه سنباده نصب شده بر روی آن می‌توانید چوب را سنباده کاری کنید و همچنین خط و خش موجود بر روی آن را از بین ببرید.

اور فرز و ست تیغه اور فرز:

این ابزار یکی از ابزارهای دستی نجاری می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانید کارهایی مانند برش کاری، پرداخت، ابزار زنی و … را بر روی چوب انجام دهید. در واقع به علت عملکرد و اهمیت این ابزار، یک نجار بایستی از این محصول استفاده نماید.

میز کار:

میز کار یکی از مهم‌ترین و ضروری ترین ابزار نجاری است که با خرید آن می‌توانید کارهای خود را به صورت منظم‌تر پیش ببرید.

بادپاش و شیلنگ:

هنگامی که از کمپرسور هوا در کارگاه استفاده می‌کنید، باید از این محصولات استفاده کنید. در واقع برای بررسی نحوه عملکرد این قطعات بایستی گفت که در وهله اول شیلنگ هوا، کمپرسور هوا را به دستگاه‌هایی اعم‌ از میخکوب، بادپاش و پیستوله، منگنه کوب متصل می‌کند.

مکنده گرد و خاک:

وقتی که نجار در کارگاه در حال انجام کار می‌باشد؛ یقینا با آلودگی‌های زیادی در اطراف خود مواجه خواهد شد. در چنین شرایطی نیاز است که حتما در کارگاه خود از دستگاه مکنده استفاده نماید.

در واقع دستگاه‌های مکنده برای مکش گرد و خاک حاصل از برش مورد استفاده قرار می‌گیرند. بهتر است اطلاع داشته باشید که دستگاه‌های مکنده در بخش رنده، اره میزی، فارسی بر، اره فلکه و … استفاده می‌شوند تا گرد و خاک را از این طریق جذب کنند.

ایمنی کار

تمام شغل‌ها به نوعی در معرض خطرات زیادی از محیط اطراف یا ابزار آلات مربوطه هستند که امکان دارد متوجه شخص شود. شغل نجاری خطرات بسیار زیادی دارد که سلامت نجار را تهدید می‌کند. در واقع این خطرات شامل شعله‌ور شدن چسب‌ها و همچنین مواد قابل اشتعال، گردوغبار ناشی از برش چوب و ورود به بینی و ریه فرد، آسیب‌های ناشی از آلودگی صوتی کار با دستگاه‌های پر سرو صدا، آسیب‌های چشمی و همچنین آسیب‌های دست در هنگام کار با ابزار آلات نجاری اپکس و مدرن است. بنابراین لازم است بدانید که نجار به هنگام کار در کارگاه حتما لباس کار مناسب بپوشد و بایستی از عینک نجاری و محافظ گوش استفاده کند.

نجار باید بسیار از دستان خود مراقبت نماید تا در اثر بی مبالاتی با اره برقی، رنده، فرز و همچنین سایر وسایل برش دچار آسیب نشود. در هنگام کار از ماسک استفاده کند تا ذرات ریز ناشی از برش چوب، وارد ریه‌ها نشوند. به نکته دیگری که بایستی توجه شود، این است که به هنگام کار با ماشین آلات پیشرفته که احتیاج به هوشیاری کامل و دقت بالایی دارند، نجار باید از مصرف هر گونه داروی خواب‌آور، مواد اعتیاد آور، الکل و … خودداری نماید. در نظر داشته باشید که پیش از تعویض تیغه دستگاه‌ها برق دستگاه را به طور کامل قطع کنید و هرگز تیغی که در گردش است را به هیچ وجه لمس نکنید و همواره سیم سیار در دسترس داشته باشید.

سخن پایانی

تا به اکنون متوجه شدید که با گسترش دنیای ابزار آلات، ابزارهای نجاری روز به روز پیشرفته‌تر شدند. در این مقاله سعی کردیم تا حدودی شما را با ابزار آلات نجاری اپکس آشنا کنیم. برای خریداری و سفارش این ابزار می‌توانید به قسمت محصول سایت فروشگاه ابزار اپکس تولز مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را به راحتی سفارش دهید و در درب منزل خود تحویل بگیرید.

همچنین برای اطلاعات از قیمت ابزار برقی، قیمت ابزار مکانیکی، قیمت جعبه ابزار و ابزار تعویض روغنی از سایت اپکس تولز اقدام کنید. همچنین در نظر داشته باشید که قیمت ابزار آلات نجاری اپکس همواره در حال تغییر است. فروشگاه اپکس تولز تمامی محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در اختیار مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

Set-of-16-diamond-and-iron-APPEX-model-4216-min
/5
جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.
تومان
Box of 20 APPEX fabrics, model 1520
/5
جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.
تومان
APPEX 7082 automatic 5-function wire stripper
/5
جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.
تومان
Box of 34 APPEX fabrics, model 1534
/5
جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *